четвер, 13 лютого 2025 р.

Стрийська ініціатива 2019

Мені колега заслав голосове повідомлення з викладенням концепції СІ-19. Бо ми з ним раніше про це говорили і я наполягав на тому, що Ініціатива потребує власного сайту. На якому треба все важливе викласти письмово, чітко, просто і зрозуміло. Тоді з цим можна ефективно працювати, залучати людей до обговорення. Це я так думаю.


Але з сайтом у стрийчан якось не складається, а от голосове повідомлення - це можна. Ну я хочу далі викласти те, що там є і разом з колегою про це поговорити. Вже письмово. Щоб, може, переконати на прикладі, що сайт дає дуже важливі переваги саме для ефективної комунікації.

А чого ж Спільний проект? Ну тому, що абсолютно схожа ситуація. Щоправда, в СП тексти є, але такі невпорядковані, розхристані (ну як на мене), що постановка їх на сайт свого часу ніякого прогресу у цій справі не створила. Але зараз можна буде скористатись як прикладом для Стрия. Отже...

Стрийська ініціатива 2019

Сутність Стрийської ініціативи 2019 року. 

Це не просто освітній проект. Це стратегіч...

Це я з того повідомлення спробував зробити конспект, щоб уважно розглянути і осмислити. Бо "з голоса..." Ну, ви знаєте, як ставляться депутати чи й взагалі юристи до голосових повідомлень. Я не юрист, програміст, але так само не вірю в можливість серйозного обговорення таких питань саме в режимі телешоу. Ні, це поважний режим комунікації, він незамінний для ситуацій публічної дискусії, обговорення питань, пошуку спільного рішення. Але це другий етап процесу громадянської комунікації або і третій. На першому пишуть документ, на другому вивчають цей текст, може коригують, доповнюють, а далі вже обговорюють зауваження, пропозиції тої чи іншої аудиторії. І це - робота, формування спільної позиції, спільного бачення тої чи іншої проблеми.

Але повернімося до мого конспекту. Почав-то я почав, але тут же і спитав себе: хіба цього тексту нема десь в Мережі? А ну, друзяко Гугль... Будь ласка: 1, 2, 3. Але не будемо відволікатись, бо тепер же в нас є текст (з першого посилання) для вивчення: 

Це не просто освітній проєкт\1\, це стратегічна програма\2\ та план\3\ необхідного з 1996 року встановлення конституційного устрою в межах вимог Конституції і законодавства України, української конституційної унітарної Республіки народовладдя та верховенства права, в якому ключовим пунктом серед багатьох є запровадження в практику громадської та партійної діяльності СІбільдунгу\4\ - самоорганізованої масової громадянсько-республіканської правової само та взаємопросвіти (навчання/освіта/довиховання/перевиховання) дорослих громадян територіальних громад для політекономічної суб'єктивізації громадян республіки та створення республіканської інфраструктури суб'єктів народовладдя, від представницьких ОСН та самоврядних Територіальних громад до державного законодавчого органу Верховної Ради України, обраного на основі конституційного загального, рівного, прямого виборчого права, конституційного права вільно обирати та бути обраними\5\.
Це новий унікальний самоорганізований шлях до республіки правового народовладдя через конституційні об'єднання громадян. Ми - належні й необхідні українському народові республіканці-правоцентристи, врівноважені системні фахівці української стратегічної та тактичної громадянської справи.

Ну і тепер можна взятись за роботу. 

1. Освітній проект - це навчальна програма (скажімо, Корупція), аудиторія і організація навчального процесу. В наведеному прикладі курс дистанційний, то може навчатись будь-хто, кому цікаво. А як СІ19 хоче розповісти про себе, то має чи запрошувати людей на відповідні лекції, чи зробити дистанційний курс - тоді буде ширша аудиторія. Можна записати ролики в ЮТюбі. Можна подати в Фейсбуці. І все це буде освітній чи навчальний проект. Але в основі завжди буде програма - ну як без неї?

2. Стратегічна програма - це завжди і всюди текст. Мета, методи чи напрямки, принципи тощо. Все те, що треба дізнатись людині про проект чи політичну, громадську силу, її головні, принципові, засадничі (як хочете ідеологічні чи доктринальні) ідеї.

3. План - це найпростіше. Хто, що, де, коли. От і все.
Але тепер ми бачимо, що СІ19 потрібна і стратегічна програма (може Декларація чи Маніфест, питання не в назві, це має бути документ), і одна чи й не одна навчальні програми (чи курси різної організації), ну і плани, на рік, квартал, місяць - це як зручніше. Не забуду сказати, що все має бути на сайті проекту. Ну така сьогодні практика, суспільні сподівання, нема сайту - нема організації.

4. Це треба описати, мабуть, в стратегічній програмі. Йдеться ж про головний метод, його треба схарактеризувати так, щоб було зрозуміло.

5. Ні, такими реченнями оперувати не можна. Я, скажу чесно, не зрозумів. Треба попрацювати над текстом, зголошуюсь відразу бути і надалі тестером (випробувачем) наступних редакцій. Ні, ну напрямок думки зрозумілий: навчання, ефективна комунікація, співпраця в межах громади, але нічого конкретного. Плану ж нема? Бо нема стратегічної програми.

6. Запрошую колег з СІ19 спробувати свої сили тут, на цьому сайті. У якості авторів, спробуємо, що вийде. А тоді запустимо щось подібне і для Стрия.

Немає коментарів:

Дописати коментар